Loading…

Dziecka czas

Dziecko jest księgą, którą powinniśmy czytać i w której powinniśmy pisać.

Ciekawa kooperacja czy wyzwanie?

Gry planszowe dostarczają nam zróżnicowanej rozrywki. Możemy tu mówić o wspólnych przeżyciach (wzajemnej współpracy) oraz rywalizacji. W zależności od tytułu, uczestnicy zabawy muszą dostosować się do warunków zwycięstwa. Nie ukrywajmy, o ostateczny triumf bowiem chodzi. Gry strategiczne czy też przygodowe zawsze kończą się w momencie, w którym ktoś wygrywa. Chyba nikt nie lubi przegrywać, prawda?

Dlatego coraz większą popularnością cieszą się gry nastawione na kooperację. Nie chodzi tu jednak o współpracę z tylko jednym towarzyszem (oraz rywalizację z pozostałymi). Tego typu pozycje są ciekawe, ale ostatecznie opierają się na tym samym, co zwykłe wyzwanie. W niektórych grach może wygrać każdy…kusząca opcja zwłaszcza przy zgranej paczce znajomych.

Niestety, ale tego typu gier jest na rynku dość mało. Gry kooperacyjne zazwyczaj wyłaniają dwa obozy. Horror w Arkham czy też Tajniacy opierają się na ostatecznej rywalizacji. Dzięki temu przedłuża się również żywotność danej propozycji. Nie musimy ograniczać się do scenariusza, za każdym razem rywalizacja przebiega na nieco innych zasadach.

Ważne jest w konkretnej grze przede wszystkim to, aby wciągnęła grono odbiorców. Jeżeli tytuł nas nie interesuje, nie przykładamy się zbytnio do niego. Szybko odstawiamy go na półkę, po czym rzadko kiedy wracamy. Warto przed zakupem konkretnego pudełka, zapoznać się z opinią o nim. Kto wie, być może trafimy na prawdziwą perełkę wśród gier planszowych? Recenzje użytkowników są bardzo pomocne i ułatwiają ostateczny wybór.