Loading…

Dziecka czas

Dziecko jest księgą, którą powinniśmy czytać i w której powinniśmy pisać.

Gry planszowe – emocje i rozrywka

Gry planszowe stają się coraz popularniejszą rozrywką na imprezach, spotkaniach w gronie rodziny i przyjaciół. Producenci postarali się, żeby każdy bez wyjątku znalazł coś dla siebie. Znajdziemy więc gry typowo imprezowe jak towarzyskie kalambury czy wyzwania, szybkie gry karciane, fabularne, gry ekonomiczne czy strategiczne. Te ostatnie dwie kategorie stają się coraz modniejsze. 

Przykładem popularnej, wciągającej gry strategicznej jest Neuroshima HEX 3.0. Akcja gry rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie, który został opanowany przez maszyny. Każdy gracz dowodzi własną armią. Gra składa się z wielu żetonów, modułów i akcji. Rozgrywka jest dość skomplikowana i wymagająca, dlatego nie jest to typowo imprezowa gra. Neuroshima HEX 3.0 potrafi wciągnąć na długie godziny, uczy logicznego myślenia, strategii i przewidywania

Gra 7 cudów świata jest typową strategią ekonomiczną. Polega na zbieraniu surowców, rozbudowie swojego miasta i stworzeniu militarnej potęgi. Jest to z jednej strony prosta, szybka i dynamiczna gra oferująca złożoną i emocjonującą rozgrywkę. Chcesz wiedzieć jak to jest być przywódcą wielkiego, antycznego imperium? 7 cudów świata jest stworzone dla Ciebie.

Neuroshima HEX 3.0 i 7 cudów świata udowadniają, że gry planszowe to nie tylko rozrywka dla dzieci. Strategia i ekonomia w jednym stanowią wyzwanie dla każdego gracza. Te gry pełne są interakcji, każda rozgrywka jest inna, dzięki czemu się nie nudzą. Co więcej każda droga do zwycięstwa jest inna, tu nie ma utartych schematów.