Loading…

Dziecka czas

Dziecko jest księgą, którą powinniśmy czytać i w której powinniśmy pisać.

Popularne gry familijne

Gry planszowe nadal należą do jednych z najbardziej popularnych zabawek nie tylko wśród dzieci, ale również wśród dorosłych. Nic dziwnego, gdyż przecież nie istnieje lepszy sposób na wspólne spędzanie wolnego czasu, jak granie we wspaniałą grę planszową. Co weekend wiele rodzin zasiada razem do ulubionej gry planszowej, aby wspólnie spędzić razem troszkę wolnego czasu przy dobrej zabawie. 

Obecnie na polskim rynku znajdziecie kilkaset gier planszowych, więc wybranie tych kilku najlepszych jest naprawdę trudnym wyzwaniem. Warto więc postawić na najpopularniejsze gry, zgodnie z zasadą, gdy coś sprawdza się dla większości to na pewno jest dobre. Na przykład w ostatnim czasie bestsellerem sprzedażowym jest gra Wsiąść do pociągu. Jest to wspaniała gra taktyczna, której celem jest znalezienie jak najszybszej trasy oraz zablokowanie przeciwników, abyście mogli piersi dojechać pociągiem do miejsca docelowego podróży. 

Ciekawą, rodzinną grą przeznaczoną dla osób od dziesiątego roku życia jest Osadnicy: Narodziny Imperium. Jest to gra karciana, strategiczna w której celem gracza jest zebranie jak największej ilości punktów zwycięstwa. Każdy z graczy będzie musiał wcielić się w przywódcę jednego imperium. Do wyboru są cztery nacje, czyli Rzymianie, Egipcjanie, Barbarzyńcy i Japończycy. Następnie waszym zadaniem będzie zebranie jak największej ilości punktów zwycięstwa, dzięki wnoszeniu budowli, wytwarzaniu i handlowaniu surowcami, atakowaniu swoich wrogów lub odkrywając nowe, nieznane tereny. Gra składa się z pięciu rund, a cała rozgrywka trwa około sześćdziesięciu minut.