Loading…

Dziecka czas

Dziecko jest księgą, którą powinniśmy czytać i w której powinniśmy pisać.

Na co stawiają twórcy gier planszowych?

O grach planszowych można pisać wiele. Ich zwolennicy są zachwyceni kolejnymi premierami, przeciwnicy z kolei podkreślają dosyć monotonną konwencję. Nie przeszkadza to jednak w intensywnym rozwoju branży. Na co decydują się najczęściej producenci gier planszowych?

Rynek jest szeroki, a zainteresowanie całkiem spore. Do dyspozycji oddano gigantyczną liczbę gier, wśród których prym wiodą pozycje towarzyskie, strategiczne oraz ekonomiczne. Nie da się dogodzić wszystkim, dlatego przed premierą warto określić grupę docelową. Gry strategiczne posiadają węższe grono pasjonatów, ale będą oni bardziej zaciekawieni każdą kolejną pozycją na rynku. To wymagające oraz szczodre grono, które doceni szczególne premiery.

Bardzo uniwersalna kategoria to gry zręcznościowe. Mogą być wykorzystywane nawet wśród najmłodszych, a także umilać wspólne spotkania dla dorosłych. Takie tytuły potrzebują jednak naturalnej przestrzeni. Tylko wtedy całość będzie przebiegała płynnie oraz bez ,,licznych szkód zdrowotnych”. Rywalizacja jest przecież bardzo wciągająca.

Trzeba przyznać, że ogólny trend jest bardzo prosty. Bardziej skomplikowane gry nie trafiają do dużej grupy odbiorców. Są jednak gratką wśród pasjonatów tematu. Jeżeli całość odpowiednio zaprojektowano, może stanowić rozrywkę na bardzo długi czas. Gry towarzyskie cieszą się z kolei większym uznaniem, ale również ograniczonym terminem przydatności. Po pewnym czasie po prostu ulegają ,,przeterminowaniu”. Bo ile razy można grać w to samo? Ludzie nudzą się dość szybko.